Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolne Koło Sportowe

Szkolne Koło Sportowe w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie prowadzi działalność polegającą na organizowaniu zajęć sportowych dla wszystkich chętnych i uzdolnionych ruchowo uczniów naszej szkoły.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego i odbywają z wykorzystaniem bazy sportowej szkoły oraz Hali sportowej K O S.

Celem głównym zajęć jest:

  • Doskonalenie sprawności i umiejętności z zakresu wybranych dyscyplin sportowych tj. (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, lekkoatletyka).
  • Przygotowanie uczniów do zawodów i imprez sportowych.
  • Utrwalanie nawyku aktywnego i czynnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki szkolnej.

 

Osiągnięcia sportowe uzyskane w latach 2004 – 2015r.

Piłka nożna:

I miejsce drużyny chłopców w turnieju miejsko-gminnym Szkół Ponadgimnazjalnych SZS w 2004, 2005, 2006r.

I miejsce w I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kazimierskiego w 2009r.

III miejsce w Mistrzostwach Ponidzia Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Kazimierskiego w 2011 i 2012r.

II miejsce w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Kazimierskiego i Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej w 2014 i 2015r.

 

Koszykówka:

I miejsce drużyny chłopców w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS Szkół Ponadgimnazjalnych w 2004, 2006, 2011r.

III miejsce drużyny chłopców w półfinale XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS Szkół Ponadgimnazjalnych w Białymstoku w 2006r.

I miejsce drużyny chłopców w turnieju miejsko-gminnym Szkół Ponadgimnazjalnych SZS w 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012r.

 

Siatkówka:

  • I miejsce drużyny chłopców w turnieju miejsko-gminnym Szkół Ponadgimnazjalnych SZS w 2007, 2008, 2013r, dziewcząt w 2008, 2013r.

 

Tenis stołowy:

I miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt (Małgorzata Jajeśniak, Marta Kojs) 2004r.

III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego (Małgorzata Jajeśniak, Marta Kojs) 2004r.

I miejsce w Powiatowej Lidze Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych, klasyfikacja drużynowa w 2011,2013,2015r.

I miejsce w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, finał powiatowy dziewcząt (Baran Magdalena, Porębska Katarzyna) 2015r.

II miejsce w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, finał powiatowy dziewcząt (Gzyl Wiktoria, Stępień Marzena), chłopców (Dybał Dominik, Kołodziej Tomasz) 2015r.

 

Lekkoatletyka:

  • I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, finał powiatowy dziewcząt w 2006, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013r.
  • I miejsce w drużynowych biegach przełajowych, zawody miejsko-gminne dziewcząt w 2010, 2012, 2013,2014, chłopców w 2013, 2014r.

 

Osiągnięcia sportowe - rok szkolny 2015\2016

  • I miejsce drużyny dziewcząt i chłopców w miejsko-gminnych zawodach piłki siatkowej w Kazimierzy Wielkiej.
  • Udział w Półfinale Wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, Busko-Zdrój 2016r.
  • I miejsce drużyny chłopców, II miejsce drużyny dziewcząt w miejsko-gminnych zawodach piłki koszykowej w Kazimierzy Wielkiej.
  • I miejsce w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, finał powiatowy, drużyna dziewcząt: Marzena Stępień, Wiktoria Gzyl. drużyna chłopców: Daniel Soja, Michał Skotarczyk.
  • III miejsce w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, finał powiatowy, drużyna dziewcząt: Ewelina Szluchcik, Milena Juszczyk.
  • I miejsce w Powiatowej Lidze Tenisa Stołowego, klasyfikacja drużynowa.I miejsce w klasyfikacji indywidualnej: Marzena Stępień, Daniel Soja.
  • IV miejsce w Finale Wojewódzkim w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt: Marzena Stępień, Wiktoria Gzyl.

 P4132963

P4072902