Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Matura 2020 zapisze się pod wieloma względami wyjątkowo

w historii ZSZ w Odonowie

Zamiast majowego zapachu kwitnących wokół szkoły kasztanów, które zawsze nierozerwalnie wiązały się z maturalnymi wspomnieniami, na długi czas zapamiętamy unoszący się w całej szkole specyficzny zapach środków dezynfekcyjnych.

Brak możliwości podzielenia się relacjami z egzaminu i nieodłączny widok zasłoniętych maseczkami twarzy jest dla wszystkich – zarówno zdających jak i dyrekcji oraz nauczycieli bardzo trudnym doświadczeniem.

Ten trudny czas pandemii ograniczył tegorocznym maturzystom dostęp do szkoły, nauczycieli, utrudnił w dużym stopniu przygotowanie do egzaminów pomimo dłuższego o miesiąc okresu przygotowania do matury.

Optymizmem napawa jednak fakt, że w dniu 8 czerwca 2020 r wszyscy tegoroczni absolwenci Technikum im. Władysława Grabskiego w Odonowie, którzy zadeklarowali przystąpienie do matury, zgłosili się w komplecie na egzamin pisemny z języka polskiego oraz ukończyli egzamin zgodnie z procedurami.

Kolejny dzień egzaminów to matematyka stanowiąca dla niejednego zdającego duże wyzwanie.

Zdjęcie z kronik szkolnych z egzaminu maturalnego z matematyki prawdopodobnie z lat dziewięćdziesiątych przedstawia komisję oraz zadania maturalne. Dawniej trzeba było przepisywać na tablicach treść pięciu zadań, z których zdający wybierał trzy. Aktualnie zadań jest trzydzieści cztery, ale możliwości zdania matematyki znacznie większe.

Wszyscy nauczyciele naszej szkoły życzą zdającym ten trudny z różnych względów egzamin maturalny, aby pozytywne nastawienie i wytrwałość zaowocowały jak najlepszymi wynikami egzaminów maturalnych i uzyskaniem świadectwa dojrzałości.

mat1

mat2

mat3

mat4