Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody ZSZ w Odonowie nie jest w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

http://www.sukces.tu.kielce.pl/img/loga_unii.png

"Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach".

Priorytet IX, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności

i jakości szkolnictwa zawodowego.

W ramach porozumienia zawartego z Politechniką Świętokrzyską uczniowie technikum im. Władysława Grabskiego w Odonowie uczestniczą w okresie od 01.01.2012 r. do 31.08.2014 r. w projekcie edukacyjnym, dzięki któremu korzystają między innymi z dodatkowych zajęć z matematyki i fizyki prowadzonych przez nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli akademickich Politechniki Świętokrzyskiej. W ramach projektu przewidziano organizację warsztatów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli techników za granicą – w przypadku technikum w Odonowie był to wyjazd do miejscowości Żylina - University of Zilina - Žilinská univerzita . Zajęcia w trakcie zagranicznych warsztatów edukacyjnych prowadzone były przez nauczycieli akademickich uczelni partnerskich. Uwzględniały one innowacyjne metody kształcenia cechujące się wyższą skutecznością niż formy tradycyjne. Uczniowie w ramach projektu korzystają z kursów informatycznych prowadzonych przez nauczycieli Politechniki Świętokrzyskiej. Jedno z zadań obejmie budowę portalu i opracowanie kursu e-learningowego we współpracy informatyków z Polski i uczelni partnerskich przy udziale nauczycieli techników w celu doskonalenia ich kompetencji w zakresie nowoczesnych narzędzi stosowanych w nauczaniu (eliminacja „bariery cyfrowej”). Projekt zakłada również doradztwo zawodowe w formie grupowej i warsztaty umiejętności miękkich (radzenie sobie ze stresem, metody i techniki uczenia się, motywowanie do kształcenia), ponadto wizyty studyjne dla grup uczniów w Politechnice Świętokrzyskiej.

Ten innowacyjny projekt zakłada integrację międzynarodowego środowiska akademickiego w celu podniesienia jakości kształcenia w szkołach zawodowych woj. Świętokrzyskiego.