„Gotowi na wyzwania”

Powiat Kazimierski informuje o realizacji projektu
„Gotowi na wyzwania”
Współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX – Rozwój Wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Okres realizacji projektu: 08.08.2011 – 19.07.2013

Projekt skierowany jest do uczniów ZSZ w Odonowie, ZSZ w Skalbmierzu , ZSR w Cudzynowicach
oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Cudzynowicach.

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności edukacyjnej szkół zawodowych
powiatu kazimierskiego w odpowiedzi na wyzwania postępu współczesnej techniki oraz zmian na rynku pracy.

Uczniowie ZSZ w Odonowie będą mieli możliwość uczestnictwa w następujących zajęciach dodatkowych przewidzianych w ramach projektu:

- Matematyka

- J. Angielski

- Grafika i animacja komputerowa na potrzeby Internetu

- ABC biznesu w turystyce

– Organizacja własnego biura podróży

- Zawsze lepiej mieć wybór

– Przedsiębiorczość w hotelarstwie

- Welcome to świętokrzyskie

– Branżowy język angielski

- Profesjonalny przedstawiciel handlowy

- Design i organizacja imprez okolicznościowych

- Baristyka z elementami barmaństwa

- Konfigurowanie i eksploatacja sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych

- Prawo jazdy kat.B

- Pierwsza pomoc dla kierowców.

Ponadto w trakcie trwania projektu przewidziano także praktyki zawodowe w zakładach branży turystycznej w Zakopanym, 4 dniowy wyjazd studyjny
w Góry Świętokrzyskie oraz w ramach działania Szkolnego Ośrodka Kariery spotkania z doradcą zawodowym, lokalnymi przedsiębiorcami i wyjazd na Targi Pracy.

Rekrutacja prowadzona będzie od 26.09.2011 roku

Bliższe informacje na temat projektu dostępne będą na stronie internetowej szkoły.