ODDZIAŁ MUNDUROWY

Oddział mundurowy powstał z inicjatywy uczniów w roku 2016. Wskład oddziału mundurowego wchodzą uczniowie klas technikum. W ramach dodatkowych zajęć młodzież:

•  ćwiczy musztrę,
  • uczestniczy w zajęciach i zawodach strzeleckich,
  • doskonali umiejętności wojskowe na obozach i szkoleniach poligonowych,
  • reprezentuje szkołę na uroczystościach państwowych,
  • uczestniczy, w wizytach studyjnych, w jednostkach mundurowych,
  • uczestniczy w rajdach pieszych,
  • doskonali techniki survivalowe,
  • ma przywilej noszenia munduru.

Po realizacji zajęć dodatkowych przez ucznia, otrzymuje on certyfikat, wystawiany przez szkołę.

DZIAŁANIA ODDZIAŁU MUNDUROWEGO:

W roku szkolnym 2018/2019 odział mundurowy planuje zorganizować kolejne marsze kondycyjne, tym razem na większą odległość, oraz zawody strzelecko obronne, które będą zawierać zarówno strzelanie jak i tor przeszkód. Wiosna odbędzie się rajd pieszy połączony z nocowaniem i zajęciami terenowymi.

Uczniowie nalężący do kompani reprezentacyjnej będą ćwiczyć musztrę paradną, którą będzie można zobaczyć na dniach otwartych naszej szkoły.

Bardzo ważnym elementem naszych szkoleń jest taktyka czerwona, czyli pierwsza pomoc na polu walki jak i podstawowa pierwsza pomoc, którą każdy z naszych kadetów zna i potrafi zastosować w razie potrzeby.

Na początku roku szkolnego zostały ustalone dni odpraw mundurowych, które ustalono na wtorki i piątki.

Przez pierwsze tygodnie skupialiśmy się na poznaniu i doskonaleniu musztry, dodatkowo po lekcjach spotkaliśmy się na zajęciach wprowadzających podstawy taktyki zielonej (działań w terenie leśnym).

22 września zorganizowano zawody strzeleckie z pistoletu cz75, pojedynki strzeleckie kbks, rzut granatem.

28-29 września odbyło się wstępne szkolenie taktyczno - strzeleckie gdzie uczniowie mogli sprawdzić czego się nauczyli, oraz przekonać się jak wygląda wojskowy rygor. Podczas tych dwudniowych zajęć uczniowie mieli okazję doskonalić się w strzelaniu z karabinków sportowych oraz zagłębić się w sposoby prowadzenia walki zbrojnej w terenie leśnym przy pomocy repliki broni palnej.

5 października miał miejsce pieszy rajd do Słonowic. Po dotarciu na miejsce rozpalono ognisko, przypomniano musztrę oraz ćwiczono marsz ubezpieczeniowy w terenie leśnym.

29 października odbyły się zawody strzelecko - obronne. Punktowane były trzy konkurencje: rzut granatem, strzelanie z karabinka sportowego na punkty, pojedynek strzelecki.

9 listopada to ważny dzień, który zapadnie w pamięć pierwszoklasistów, miało wtedy miejsce ich ślubowanie, od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami oddziału mundurowego, ze wszystkimi ich przywilejami.

6 grudnia miały miejsce zawody sportowe "Sprawni jak żołnierze", które polegały na pokonaniu toru przeszkód.