Szkolne Koło Caritas im. Bł. Jana Pawła II

Szkolne Koło Caritas im. bł. Jana Pawła II przy Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie rozpoczęło swą działalność w marcu 2011 r.

Zostało ono powołane w porozumieniu Dyrekcji Szkoły z Caritas Diecezji Kieleckiej. Opiekę nad Kołem, zarówno w sprawach wychowawczych jak i organizacyjnych sprawuje od samego początku Pani Ewa Konieczna.

Głównym zadaniem SKC im. bł. Jana Pawła II jest szeroko rozumiana miłosierna i bezinteresowna pomoc bliźniemu.

Myśl przewodnia  działania SKC im. bł. Jana Pawła II Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” ( Jan Paweł II)opiera się na zaangażowaniu młodych ludzi w pracę na rzecz osób potrzebujących, na wzajemnym zaufaniu i współodpowiedzialności w pracy zespołowej. Poprzez różne formy działania (m.in. współpraca z podopiecznymi z Zespołu Placówek Opieki i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej, włączanie się w akcje charytatywne, zbiórki żywności, odzieży, zabawek, przygotowywanie akademii okolicznościowych, udział w Ogólnopolskim Forum Wolontariuszy) SKC łączy społeczność szkolną z lokalną, nauczycieli, młodzież, rodziców, wszystkich ludzi o otwartych sercach, gotowych pośpieszyć z pomocą potrzebującym. Tworzy łańcuch ludzkich serc nastawionych na wspólne działanie ku dobru, w którym każde ogniwo jest potrzebne i ważne. Praca w SKC uczy młodego człowieka miłości bliźniego, kształtuje jego wrażliwość na potrzeby innych ludzi, uczy tolerancji, zrozumienia. Jest prawdziwą szkołą szlachetnego życia.

Statut Szkolnego Koła Caritas im. Bł. Jana Pawła II

Z życia koła: